Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Akridi KB

Slottsmöllan
302 31 Halmstad
Tel 035-13 69 50
Fax 035-13 69 59
E-post info@akridi.se

Åsa Ragnarsson

Åsa Ragnarsson

Godkänd revisor

035-13 69 70
070-60 80 656
E-post asa.ragnarsson@lr-revision.se

Katarina Algotsson

Katarina Algotsson

Redovisningskonsult

035-13 69 73
E-post k.algotsson@akridi.se

Carina Andersson

Carina Andersson

Revisorsassistent/Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 78
E-post carina.andersson@lr-revision.se

Linda Carlsson

Linda Carlsson

Revisorsassistent/Auktoriserad redovisningskonsult
035-13 69 74
E-post l.carlsson@akridi.se

 

Charlotté Dettlovsson

Redovisningskonsult

035-13 69 81
Epost: c.dettlovsson@akridi.se

Jenny

Jennie Fogelberg

Revisorsassistent/Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 76
E-post j.fogelberg@akridi.se

 ElisabethFredin_t

Elisabeth Fredin

Redovisningskonsult

035-13 69 74
Epost e.fredin@akridi.se

Malin Fredin

Malin Fredin

Auktoriserad revisor

035-13 69 80
0739-47 55 89
Epost malin.fredin@lr-revision.se

Marie Fridell

Marie Fridell

Auktoriserad revisor

035-13 69 53
E-post m.fridell@akridi.se

Jeanette Gunnarsson

Jeanette Gunnarsson

Redovisningskonsult

035-13 69 71
E-post j.gunnarsson@akridi.se

Ida Gustavsson

Ida Gustavsson

Auktoriserad lönekonsult

035-13 69 79
E-post i.gustavsson@akridi.se

 Annette_t

Annette Hansson

Receptionist/redovisningskonsult

035-13 69 50
Epost a.hansson@akridi.se

Annelie Isaksson

Annelie Isaksson

Redovisningskonsult
Föräldraledig
035-13 69 57
E-post a.isaksson@akridi.se

Maya Bengtsson

Maya Bengtsson

Redovisningskonsult
(Föräldraledig)

035-13 69 54
E-post m.bengtsson@akridi.se

Magnus Jonasson

Magnus Jonasson

Auktoriserad revisor

035-13 69 58
E-post m.jonasson@akridi.se

Paula Haraldsson

Paula Haraldsson

Redovisningskonsult

035-13 69 51
E-post p.haraldsson@akridi.se

 

Jonny Pettersson

Konsult

035-13 69 55
E-post j.pettersson@akridi.se

Sanna Rosengren

Sanna Rosengren

Auktoriserad revisor
035-13 69 75
E-post s.rosengren@akridi.se

Helena Sjögren

Helena Sjögren

Redovisningskonsult

035-13 69 77
E-post helena.sjogren@lr-revision.se

Eva Svensson

Eva Svensson

Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 72
E-post e.svensson@akridi.se

Oskar Winge

Oscar Winge

Revisorsassistent

035-13 69 52
E-post o.winge@akridi.se

Fotograf Jesper Molin

 
Nya regler om redovisning av pågående arbete
Läs mer här!

Viktigt under året

Viktiga datum 2018

Viktiga datum 2018

Belopp och procent 2018

Belopp och procent 2018

Föreslagna nya regler för beskattning av delägare i fåmansföretag

Läs mer här

Aktuellt

FARs Allmänna villkor om rådgiviningstjänster

Läs mer här

FARs Allmänna villkor om revision av svenska företag och organisationer

Läs mer här

Skatteförändringar vid årsskiftet

läs mer i Nyhetsbrev nr 3-4 2017

Nya regler om penningtvätt och finansering av terrorism

Läs mer i Nyhetsbrev nr 2 2017

Anställdas utlägg i form av kvitton

Läs mer i Nyhetsbrev för banker nr 1 2017

Moms – se upp så att kvittot innehåller alla uppgifter

Läs mer i Nyhetsbrev nr 1 2017

Läs om våra digitala tjänster

Digitala tjänster

Förändringar i redovisningsregler och ny revisionsberättelse

Läs vårt Nyhetsbrev Banker

Läs om skatteförslagen i budgetpropositionen, solcellsanläggningar i lantbruk och mycket mer.

Läs mer i Nyhetsbrevet från oktober

Utökat RUT-avdrag, ändrade skatter och momser mm– hur påverkas Du?

Läs mer i vårt senaste Nyhetsbrev juni!

Hur påverkas företagen av nyheter i boksluten och de nya revisionsreglerna?

Läs vårt Nyhetsbrev Banker nr 1

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller

Skatter och personalliggare i byggverksamhet – få koll på nyligen framlagda budgetpropositionens innehåll

Läs vårt Nyhetsbrev nr 3 2015

Skattehöjningar och ökade krav på dokumentation mm – vad gäller egentligen?

Läs vårt Nyhetsbrev nr 2 2015