Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Akridi KB

Slottsmöllan
302 31 Halmstad
Tel 035-13 69 50
Fax 035-13 69 59
E-post info@akridi.se

Åsa Ragnarsson

Åsa Ragnarsson

Godkänd revisor

035-13 69 70
070-60 80 656
E-post asa.ragnarsson@lr-revision.se

Katarina Algotsson

Katarina Algotsson

Redovisningskonsult

035-13 69 73
E-post k.algotsson@akridi.se

Carina Andersson

Carina Andersson

Revisorsassistent/Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 78
E-post carina.andersson@lr-revision.se

Linda Carlsson

Linda Carlsson

Revisorsassistent/Redovisningskonsult
Föräldraledig

035-13 69 74
E-post l.carlsson@akridi.se

 

Charlotté Dettlovsson

Redovisningskonsult
035-13 69 81
Epost: c.dettlovsson@akridi.se

Jenny

Jennie Fogelberg

Revisorsassistent/Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 76
E-post j.fogelberg@akridi.se

 ElisabethFredin_t

Elisabeth Fredin

Redovisningskonsult

035-13 69 74
Epost e.fredin@akridi.se

Malin Fredin

Malin Fredin

Auktoriserad revisor

035-13 69 80
0739-47 55 89
Epost malin.fredin@lr-revision.se

Marie Fridell

Marie Fridell

Auktoriserad revisor

035-13 69 53
E-post m.fridell@akridi.se

Jeanette Gunnarsson

Jeanette Gunnarsson

Redovisningskonsult

035-13 69 71
E-post j.gunnarsson@akridi.se

Ida Gustavsson

Ida Gustavsson

Auktoriserad lönekonsult

035-13 69 79
E-post i.gustavsson@akridi.se

 Annette_t

Annette Hansson

Receptionist/redovisningskonsult

035-13 69 50
Epost a.hansson@akridi.se

Annelie Isaksson

Annelie Isaksson

Redovisningskonsult

035-13 69 57
E-post a.isaksson@akridi.se

Karin Johansson

Karin Johansson

Redovisningskonsult

035-13 69 54
E-post k.johansson@akridi.se

Magnus Jonasson

Magnus Jonasson

Auktoriserad revisor

035-13 69 58
E-post m.jonasson@akridi.se

Paula Haraldsson

Paula Haraldsson

Redovisningskonsult

035-13 69 51
E-post p.haraldsson@akridi.se

 

Jonny Pettersson

Auktoriserad revisor

035-13 69 55
E-post j.pettersson@akridi.se

Sanna Rosengren

Sanna Rosengren

Auktoriserad revisor
Föräldraledig

035-13 69 75
E-post s.rosengren@akridi.se

Helena Sjögren

Helena Sjögren

Redovisningskonsult

035-13 69 77
E-post helena.sjogren@lr-revision.se

Eva Svensson

Eva Svensson

Auktoriserad redovisningskonsult

035-13 69 72
E-post e.svensson@akridi.se

Oskar Winge

Oscar Winge

Revisorsassistent

035-13 69 52
E-post o.winge@akridi.se

Fotograf Jesper Molin

 
Nya regler om redovisning av pågående arbete
Läs mer här!

Viktigt under året

Viktiga datum 2017

Viktiga datum 2017

Belopp och procent 2017

Belopp och procent 2017

Föreslagna nya regler för beskattning av delägare i fåmansföretag

Läs mer här

Aktuellt

Läs om våra digitala tjänster

Digitala tjänster

Förändringar i redovisningsregler och ny revisionsberättelse

Läs vårt Nyhetsbrev Banker nr, 2

Läs om skatteförslagen i budgetpropositionen, solcellsanläggningar i lantbruk och mycket mer.

Läs mer i vårt senaste Nyhetsbrev oktober!

Utökat RUT-avdrag, ändrade skatter och momser mm– hur påverkas Du?

Läs mer i vårt senaste Nyhetsbrev juni!

Hur påverkas företagen av nyheter i boksluten och de nya revisionsreglerna?

Läs vårt Nyhetsbrev Banker nr 1

Nya regler om ekonomiska föreningar, personalliggare i byggverksamhet och lagen om anställningsskydd ändras mm

Mycket nytt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev i maj!

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller

Skatter och personalliggare i byggverksamhet – få koll på nyligen framlagda budgetpropositionens innehåll

Läs vårt Nyhetsbrev nr 3 2015

Regeringens skatteförslag till statsbudgeten inför 2016 – hur påverkas du?

Läs sammanfattning av skatteförslagen, skriven av LR Revision & Redovisning Sveriges VD Martin Johansson

Optimera din försäljning, läs om utländska marknaden och mycket mer

Läs senaste Nyhetsbrevet från vår samarbetspartner RBI här

Vissa arbetsgivaravgifter och egenavgifter ändrades from augusti i år

Kolla vad som gäller här

Skattehöjningar och ökade krav på dokumentation mm – vad gäller egentligen?

Läs vårt Nyhetsbrev nr 2 2015

Skattehöjningar och ökade krav på dokumentation mm – vad gäller egentligen?

Läs vårt Nyhetsbrev nr 2 2015

From maj i år har vissa arbetsgivar- och egenavgifter ändrats

Kolla vad som gäller här